درباره ما

مقاله انگلیسی با ترجمه ریسک دم و ریسک سیستمی شرکت های مالی و فناوری (فین تک)

ریسک دم و ریسک سیستمی شرکت های مالی و فناوری (فین تک)Tail risk and systemic risk of finance and technology (FinTech) firms   چکیده شرکت های فناوری به طور فزاینده ای در حال حرکت به سوی زمینه ها

مقاله انگلیسی با ترجمه ریسک دم و ریسک سیستمی شرکت های مالی و فناوری (فین تک)

ریسک دم و ریسک سیستمی شرکت های مالی و فناوری (فین تک)
Tail risk and systemic risk of finance and technology (FinTech) firms

 

چکیده

شرکت های فناوری به طور فزاینده ای در حال حرکت به سوی زمینه های مالی هستند. آن ها می توانند از داده های کاربران خود استفاده کرده و خدماتی را پیشنهاد دهند که تا پیش از این ناممکن بود. این حرکت ممکن است منجر به ایجاد چالش های جدیدی برای پایداری مالی شود. این مقاله، به طور تجربی ریسک تعقیبی و ریسک سیستمی شرکت های فناوری را ارزیابی می کند. نمونه داده ما از شرکت های فناوری تشکیل شده است و همچنین ریسک تعقیبی و ریسک سیستمی شرکت های مالی را به منظور مقایسه، ارزیابی می کنیم. ما داده های بازگشتی روزانه سهام را از ۲ آوریل ۱۹۹۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ مورد استفاده قرار می دهیم و نظریه مقدار حدی تک متغیره (EVT) را برای تعیین ریسک تعقیبی سهام، اتخاذ می کنیم. معیار انتخاب ما ارزش بازار است و بیست شرکت برتر فناوری و بیست شرکت برتر مالی را برای ارزیابی ریسک تعقیبی و ریسک سیستمی انتخاب می کنیم. ما نتیجه گرفتیم که ریسک تعقیبی شرکت های فناوری از ریسک تعقیبی شرکت های مالی بیشتر است، در حالی که احتمال کمی وجود دارد که این شرکت ها به واسطه شوک از سوی سیستم، در شرایط دشوار و مضیقه قرار گیرند. هرچند این یافته هنگامی که از داده های اخیر توسط تخمین های چرخشی شش ساله خود استفاده می کنیم، برای شرکت های فناوری برعکس می شود. ما نتیجه می گیریم که مشابه با شرکت های مالی، باید برای شرکت های فناوری نیز مقررات سختگیرانه تری وجود داشته باشد ؛ زیرا شرکت های فناوری نسبت به شرکت های مالی، مخاطره آمیزتر هستند. مقاله ما دارای پیامدهای مهمی برای مقررات مالی ملی و جهانی است.

۱ مقدمه

فین تک یکی از زمینه های محرک و معاصر در تجارت جهانی امروز است. در یک زمان کوتاه، سیر تکاملی فین تک تأثیری قابل توجه بر چگونگی پیش برد فعالیت های مالی و تراکنش ها با مشتریان، دارد. سرمایه گذاری در این صنعت به طور مداوم در حال افزایش است و هیچ نشانی از توقف ندارد. گزارش KMPG (2017) نشان می دهد که بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در شرکت های فین تک در طول پنج سال گذشته، از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶، سرمایه گذاری شده است. به طور مشابه، از سال ۲۰۰۹، ارزش بازار (چگونه بازار سهام، شرکت ها را ارزش گذاری می کند) ۱۰ شرکت برتر بیگ تک، پنج برابر بیشتر شده است (شکل ۱ را ببینید). در سال ۱۹۹۹، تنها پنج شرکت فناوری در میان ۱۰ شرکت بزرگ برتر از نظر ارزش بازار وجود داشت که در سال ۲۰۰۹ به یک شرکت کاهش یافت. هرچند، تعداد شرکت های بیگ تک در بین ۱۰ شرکت برتر تا سال ۲۰۱۹ به هفت شرکت افزایش یافت (شکل ۲ را ببینید). با ورود شرکت های بیگ تک به بازار خدمات مالی، فین تک به نمایندگی از شرکت های فناوری که خدمات مالی ارائه می دهند، تکامل یافته است. ورود شرکت های بیگ تک به بازار خدمات مالی براساس پیش فرض نوآوری، کارایی و گنجایش مالی است (FSB، ۲۰۱۹؛ گزارش اقتصادی سالانه BIS، ۲۰۱۹). اگرچه، ورود آن ها منجر به ایجاد ریسک در سیستم مالی شده و پیامدهایی برای پایداری مالی دارد (FBS، ۲۰۱۹). علیرغم رشد زیاد شرکت های بیگ تک و قطعیت ریسک آن ها برای سیستم مالی، هیچ مطالعه تجربی وجود ندارد که آستانه ریسکی که شرکت های بیگ تک متحمل می شوند، میزان ریسکی که آنها به سیستم مالی تحمیل می کنند و احتمال این را که آن ها تحت تأثیر رویدادهای پیش بینی نشده بازار مانند کووید ۱۹، حباب دات کام یا بحران مالی جهانی (GFC) قرار گیرند، اندازه گیری کند. برای مقایسه، ما ریسک تعقیبی و رسیک سیستمی شرکت های مالی را نیز اندازه گیری می کنیم.

  

انتشار: 2022
مجله: نشریه الزویر
نوع نگارش مقاله: مقاله پژوهشی
نوع مقاله: ISI
فرمت مقاله: فایل ورد به همراه پی دی اف
تعداد صفحات لاتین: 11
تعداد صفحات ترجمه: 35
کد مقاله:  H-109
قیمت به تومان: 67.000

 

 

بعد از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدایت خواهید شد. در صورت بروز هرگونه خطا از بخش تماس با ما در صفحه اصلی سایت به ما اطلاع دهید.

عنوان سایت پارس پروژه ... محتوای سایت پروژه های دانشجویی ... دیگر خدمات سایت انجام سفارشات پایان نامه و پروژه ... شناسه سایت username ... نام قالب پارس پروژه ... طراح قالب هایپرتمپ ... لینک طراح قالب http://hypertemp.ir ... نسخه قالب ورژن 1 ...


--- مهرماه 1396 ---