درباره ما

مقاله انگلیسی با ترجمه راه اندازی مجدد اقتصاد به روشی تاب آور: ارزش مسئولیت اجتماعی شرکت ها برای شرکت ها در COVID-19

چکیده این مقاله، اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) را برای شرکت ها در کووید-19 بررسی می کند. ما با استفاده از داده های شرکت های بورسی در چین در می یابیم که سطح بالای CSR برای بهبود بازده های سهام سودآ

مقاله انگلیسی با ترجمه راه اندازی مجدد اقتصاد به روشی تاب آور: ارزش مسئولیت اجتماعی شرکت ها برای شرکت ها در COVID-19

چکیده

این مقاله، اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) را برای شرکت ها در کووید-19 بررسی می کند. ما با استفاده از داده های شرکت های بورسی در چین در می یابیم که سطح بالای CSR برای بهبود بازده های سهام سودآور و نتیجه بخش است. از همه مهمتر اینکه تحلیل مکانیسم نشان می دهد که مسئولیت اجتماعی شرکت می تواند سرمایه اعتماد اجتماعی را برای شرکت ها به دنبال داشته باشد، و می توان عملکرد شرکتی را در طول همه گیری بهبود دهد. آزمون های بیشتر نشان می دهند که اثرات مسئولیت های حمایت از کارکنان و حفاظت زیست محیطی بر بازده های سهام حتی معنی دارتر هستند. یافته های ما اهمیت سرمایه گذاری مسئولیت اجتماعی را نشان می دهند و پیامدهای سیاست گذاری مهمی دارند.

2. روش شناسی و داده

2.1. روش شناسی

در این مقاله، هفته پنجم از سال 2020 بعنوان هفته رویداد تلقی می شود، زیرا رئیس شهر ووهان اقدامات کنترل آمد و شد را در 23 ژانویه سال 2020 اعلام کرد، این روز قبل از جشنواره بهار بود و شوک هایی را به بازار مالی وارد کرد. روش مدل بازار برای اندازه گیری بازده غیر عادی استفاده می شود:

که R_(i,t) بازده سهام شرکت i را در هفته معامله ای t نشان می دهد، و R_(M,t) بازده بازار را در زمان t نشان می دهد. سطح بازده بازار در دوره زمانی [-100,-10] قبل از هفته رویداد برآورد می شود. از آنجا که قیمت بازار سهام چین دو ماه پس از هفته رویداد در میانه همه گیری کووید-19 بازیابی شد، بازده های سهام یک ماه قبل و دو ماه بعد از هفته رویداد بعنوان داده نمونه برای این تحقیق انتخاب شدند. بازده غیر عادی با استفاده از مدل زیر محاسبه می شود (2):

امتیاز بدست آمده توسط شرکت ها در مسئولیت اجتماعی بعنوان متغیر توصیفی در این مقاله انتخاب می شود. علاوه بر این، هر چه امتیاز بیشتر باشد، شرکت عملکرد بهتری در تحقق مسئولیت اجتماعی خود دارد. علاوه بر این، مجموعه داده دقیق از مخارج مسئولیت اجتماعی شرکت شامل دسته های زیر می شود: حمایت از سهامدار/بستانکار، حمایت از کارکنان، حمایت از تامین کننده/مشتری، حمایت محیطی، و حفظ روابط مردمی. تمرکز ما بر هزینه های مربوط به حمایت از کارکنان، حفاظت از محیط زیست، و حفظ روابط مردمی است که به این دلیل است که این طبقه بندی ها فراتر از الزامات حقوقی و نظارتی هستند. لازم به ذکر است که تغییر در مسئولیت اجتماعی شرکت یک روند کند است (گویسو و همکاران، 2004). گسترش سریع همه گیری کووید-19 نشان می دهد که قابلیت شرکت ها برای واکنش به موقع بسیار محدود است، و این واکنش بازار سهام عمدتا متکی بر سطح از قبل موجود مسئولیت اجتماعی شرکت است. با توجه به این نکته، میانگین امتیاز مسئولیت اجتماعی بدست آمده بین سال های 2016 و 2018 در این مقاله استفاده می شود، که از مسائل درونزای ناشی از علیت معکوس تا حدی جلوگیری می کند.

  

ABSTRACT
This paper investigates the importance of corporate social responsibility (CSR) to firms in COVID19. Using data from listed companies in China, we find that a high-level of CSR is conducive to improving stock returns. Importantly, the mechanism analysis shows that corporate social responsibility can bring social trust capital to enterprises, and it can improve the corporate performance during the epidemic. Additional tests show that the impacts of employee protection and environmental protection responsibilities on stock returns are even more significant. Our findings reveal the importance of the socially responsible investing and have important policy implications.

  

انتشار: 2022
مجله: نشریه الزویر
نوع نگارش مقاله: مقاله پژوهشی
نوع مقاله: ISI
فرمت مقاله: فایل ورد به همراه پی دی اف
تعداد صفحات لاتین: 9
تعداد صفحات ترجمه: 21
کد مقاله:  H-106
قیمت به تومان: 59.000

 

 

بعد از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدایت خواهید شد. در صورت بروز هرگونه خطا از بخش تماس با ما در صفحه اصلی سایت به ما اطلاع دهید.

عنوان سایت پارس پروژه ... محتوای سایت پروژه های دانشجویی ... دیگر خدمات سایت انجام سفارشات پایان نامه و پروژه ... شناسه سایت username ... نام قالب پارس پروژه ... طراح قالب هایپرتمپ ... لینک طراح قالب http://hypertemp.ir ... نسخه قالب ورژن 1 ...


--- مهرماه 1396 ---