درباره سایت

پارس پروژه پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری - 11

پایان نامه و مقالات دانشگاهی ارشد و دکتری و ترجمه متون تخصصی انجام پروپوزال انجام پاورپوینت و تایپ

اجراي عدالت و لغو مجازات اعدام طبق پروتكل الحاقي دوم به ميثاق بين المللي حقوق مدني و سياسي

پايان‌نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشد MA

گرايش حقوق بين الملل

نوع محصول جدید

کد محصول : PR-H ۰۱۲

چکیده


پروتکل الحاقی دوم مربوط به میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی(CCPR-OP۲-DP)ناظر بر لغو مجازات اعدام است که در سال ۱۹۸۹ توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد و در ۱۱ ژوئیه ۱۹۹۱ لازم الاجرا گردید. این پروتکل مشتمل بر ۱۱ ماده است. ماده ۱۱ این سند، کشور‌های عضو را از اجرای حکم اعدام منع می‌کند. همین ماده دولت‌های عضو را مکلف می‌کند که در جهت لغو مجازات اعدام فعالیت کنند. این سند، لغو مجازات اعدام را تنها در زمان صلح پیش بینی می‌کند و اجرای آن را برای جرایم نظامی و در زمان جنگ حفظ کرده است. در رابطه با لغو مجازات اعدام نظرات مختلف موافق و مخالف بیان شده است و هر یک از دو گروه دلایل بسیاری جهت دفاع از نظر خود بیان نموده اند. مروری بردلایل موافقین و مخالفین نشان می‌دهد که هر یک از این دو گروه دلایل محکمی در تأیید نظر خود و رد نظر گروه مقابل دارند و این امر ترجیح یک نظر را بر نظر دیگر با دشواری مواجه می‌سازد.همگی بر این اعتقادند که انسان حق حیات دارد و کسی بدون مجوز قانونی حق کشتن کسی را ندارد اما تعداد حقوقی که در آن اختلاف نظر نیست اندک است به هر حال هر چند در تعریف حقوق بشر بین کشورهای جهان اختلاف نظر وجود دارد ؛ اما در اینکه انسان به طور فطری و طبیعی دارای حقوقی است که باید محترم شمرده شود اختلافی نیست. با توجه به اینکه در آغاز پروتکل به این موضوع اشاره شده است که الغای مجازات اعدام به بهبود حیثیت انسانی و توسعه پیشرو حقوق بشر کمک میکند، در این تحقیق به بررسی نظرات له و علیه این مجازات می‌پردازد.اما می‌دانیم که در وهله اول توانمند سازی نظام‌های سیاسی برای اجراء و تضمین قواعد حقوق بشر از اهمیت مضاعفی برخوردار است چه این که حجم انبوه اسناد الزام آور و غیرالزام آور حقوق بشری تابحال مرهمی بر زخم‌های کهنه بشری نبوده است. مهمترين سؤال تحقيق آن است كه: «با بررسی اهداف این پروتکل، اعمال يا عدم اعمال مجازات اعدام تا چه حد می‌تواند به اجراي عدالت كمك نمايد؟»

 

واژگان کلیدی: عدالت، لغومجازات اعدام، پروتکل، میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، حیثیت انسانی، حقوق بشر

ابعاد حقوق بشري كنوانسيون حقوق درياها (۱۹۸۲)

پايان‌نامه براي دريافت درجه‌ي كارشناسي ارشد(M. A. ) گرايش حقوق بين الملل

نوع محصول جدید

کد محصول : PR-H ۰۱۱

چکیده 

 امروزه این مساله که منابع دریاها غنی تر از خشکی ها می باشد، توجه بشر را به خود معطوف ساخت. در سده بیستم حقوق بین المللی سیر تکاملی خود را به پیش می برد  به طوری که از طریق شکل گیری  کنوانسیون بین المللی، همکاری های بین المللی میان دولتها در این پهنه هستی تجلی یافت. در واقع پایان جنگ جهانی دوم را می توان سر آغاز همکاری های بین المللی دانست. یکی از این همکاری های بین المللی را می توان ایجاد نظم نوینی در عرصه دریاها دانست. که از رهگذر تصویب کنوانسیون حقوق دریاها محقق گردید.این کنوانسیون یکی از مهمترین دستاوردهای مجمع عمومی سازمان ملل متحد می باشد که تقریباً اکثر کشورها عضو آن هستند که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. حقوق دریاها مانند بسیاری از دیگر گرایش های حقوق بین المللی، اکنون ابعاد گسترده ای پیدا کرده است. یکی از این ابعاد که بیشتر مورد توجه قرار گرفته میراث مشترک بشریت می باشد. 

در این پژوهش سعی شده است تا جنبه های مختلف حقوق بشری کنوانسیون حقوق دریاها مورد بحث قرار گیرد ، از جمله می توان به حق حیات، حق بر محیط زیست سالم، منع برده داری و…اشاره کرد.


 

کلید واژگان: کنوانسیون حقوق دریاها، میراث مشترک بشریت، محیط زیست دریایی ،حقوق بشر،حق حیات

ابطال اسناد رسمی در حقوق ایران

پایان­ نامه کارشناسی­ ارشد رشته حقوق

نوع محصول جدید

کد محصول : PR-H ۰۱۰

چکیده

در این پایان نامه، قانون ثبت، مبنای اعتبار اسناد رسمی قرار گرفته و سپس قوانین لاحق به این قانون که ابطال اسناد رسمی را تجویز نموده است استخراج شده و مورد بررسی قرار گرفته است.

در این راستا قوانین مختلفی در خصوص اراضی جنگلی (در معنای عام) به تصویب رسیده است که منشأ آن به تصویب «قانون ملی شدن جنگلهای کشور» باز می گردد. هرچند که این قوانین در نهایت موجب ابطال اسناد رسمی می گردند، ولی تصویب آنها به منظور حفاظت از منابع طبیعی بوده است.

ابطال اسناد رسمی مالکیت مربوط به اراضی موات بخش دیگری از این پایان نامه را به خود اختصاص داده است مشتمل است بر« قانون زمین شهری » مربوط به اراضی واقع در محدوده قانونی و حریم استحفاظی شهرها و شهرکها و «قانون مرجع تشخیص اراضی موات و ابطال اسناد آن » مربوط به اراضی خارج از محدوده استحفاظی شهرها می باشد. موادی از قوانین تصویب شده نشان از شمول این قوانین نسبت به اراضی موات بالذات و همچنین موات بالعرض دارد. ولی نتیجه حاصل از این پایان نامه این است که قوانین مذکور صرفاً مربوط به اراضی موات بالذات بوده و اراضی موات بالعرض، اصطلاحاً بایر نامیده شده و از شمول این قوانین خارج است. اراضی موقوفه نیز از جمله مواردی است که در خصوص آن با تجویز ابطال اسناد رسمی مواجه هستیم. در این خصوص «قانون ابطال اسناد فروش رقبات آب و اراضی موقوفه» مورد بررسی قرار گرفته است. موادی از این قانون با قوانین مربوط به اراضی ملی تعارض داشتهو تشخیص بین ملی یا موقوفه بودن را مشکل می نمود. که با اصلاحات انجام شده در قانون این نظر تقویت شده است. در واقع اراضی مذکور ملی تلقی شده و از شمول اراضی موات خارج است. به عنوان نتیجه کلی می توان عنوان کرد؛ چنان که قانون گذار در ماده ۲۴ قانون ثبت پس از انقضای مهلت اعتراض به ثبت پذیرش هرگونه دعوا اعم از حقوقی و جزایی را اکیداً منع می کند، ولی با تصویب قوانین بررسی شده نتیجه می گیریم که در بعضی از موارد از تصمیم خود عدول کرده است.

واژگان کلیدی :قانون ثبت، ابطال، اسناد رسمی ، اراضی موات، اراضی موقوفه، سند معارض.

آسیب شناسی فقهی قوانین حضانت

پایان­ نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد (M.A.)گرایش: حقوق خصوصی

نوع محصول جدید

کد محصول : PR-H ۰۹

مقدمه

 

دین مبین اسلام با درک اهمیت خانواده به عنوان سنگ بنای جامعه توجه شایسته و ویژه ای را به حفظ و بهروزی آن، مبذول داشته و با دقت در جزئی­ترین شئون آن در قانون گذاری های خود، مقرراتی را به منظور پایداری و سعادت آن در نظر گرفته است. خانواده کانون گرمی است برای پرورش اطفالی که قرار است در آینده اعضاء مفید و سالم اجتماع را تشکیل بدهند، به همین دلیل دین اسلام بیشترین تلاش را به خرج داده است تا از فروپاشی این نهاد مقدس جلو گیری نماید، تا آنجا که طلاق و جدایی همسران را مبغوض­ترین حلال بر شمرده است. اگر این کانون مقدس متزلزل گردد، آسیب های آن تنها دامن زوجین را نمی­گیرد، بلکه اصلی ترین قربانی آن اطفالی است که آشیانه ی گرم خود را از دست داده در معرض انواع آفت­های اجتماعی قرار می­گیرند. طبیعی است که هیچ نهاد یا سازمانی نمی­تواند نقش این نهاد مقدس را برای این اطفال ایفاء نماید، اماّ اگر این نهاد به هر دلیلی فروپاشید، لازم است تدابیری در نظر گرفته شود که تا حد امکان از آسیب های احتمالی آن نسبت به اطفال و جامعه کاسته شود.

آسیب شناسی روابط دختروپسردرمقطع متوسطه شهرستان اراک

پایان نامه جهت دریافت درجه کارشناسی ارشد (M.A)گرايش حقوق جزا و جرم شناسي

نوع محصول جدید

کد محصول : PR-H ۰۸

چکیده:

پژوهشحاضربهمنظوربررسی آسیب شناسی روابطدختروپسردانشآموزانمقطع متوسطهشهراراک انجامشد؛که روش تحقیق نیمه تجربی می باشد و جامعه آماری را دانش آموزان دبیرستان های پسرانه ودخترانه شهرستان اراک درسال تحصیلی۹۴-۹۳ تشکیل داده اند.نمونه گیری به شیوه تصادفی خوشه ای برمبنای کلاس، از چهار مدرسه ، انجام گرفت. سپس به وسیله پرسش نامه محقق ساخته”آسیب شناسی روابط دختروپسر”کهشامل ۴۱ سوال بوده مورد آزمون قرار گرفتند؛ این پرسش نامه بررسی نگرش دانش آموزان به شناسایی آسیب های روابط دختروپسر پرداخته و داده هارا با توجه به فرضیه های تحقیق از طریق تحلیل واریانس چند متغیره بررسی کرده؛ این نتیجه حاصل شدکه درحیطه (آسیب های اجتماعی)۳/۵۹درصد دانش آموزان دختر و۲/۴۹ درصددانش آموزان پسر،وجود رابطه بین دختر وپسررا منجر به از بین رفتن هدف انسان از زندگی و آینده روشن می دانندو بررسی نتایج درحیطه (آسیب های روانی-عاطفی) نشان می دهد ۳۹درصد دانش آموزان دخترو۲/۱۸درصددانش آموزان پسر که دارای رابطه نامشروع هستند،تامرزافسردگی پیش می‌روند؛ودر حیطه (آسیب به زندگی مشترک آینده) ۶/۵۹درصد دختران و۵/۶۸درصد پسرانی که دارای روابط نامشروع بوده اند، در زندگی مشترک خود در آینده، دچار بی اعتمادی به همسر خود می شوند؛اما درحیطه (آسیب به روابط خانواده) نتایج نشان می دهد۴/۶۱درصد دختران و۶/۷۱ درصد پسران که دارای رابطه نامشروع هستند،باعث ایجادتشنج و ناآرامی در خانواده خود می شوند؛ودرانتها درحیطه (مشکلات تحصیلی) نشان می دهد۱/۵درصد دختران و ۵/۵درصدپسرانی که با یکدیگر روابط داشتند تمرکز تحصیلی و علاقه به تحصیل آنها را کاهش می دهدودرنتیجه به ترک تحصیل از مدرسه منجرمی شود.

 

واژههاي کلیدي   : آسیب شناسی ، روابط دختروپسر ، آسیب های اجتماعی ،روابط نامشروع

آسیب شناسی جراحات جسمانی و غیر جسمانی قربانیان بزه اسیدپاشی وبررسی چگونه گی جبران این خسارات وخلآ های قانونی آن.

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد (A.M) گرایش: جزا و جرمشناسی

نوع محصول جدید

کد محصول : PR-H ۰۷

چکیده


جرایم در حوزه های مختلفی در حقوق جزاء ارتکاب می یابند، اسیدپاشی پدید مجرمانه ای است که بعنوان جرمی خشن در حوزه سلب امنیت و آسایش عمومی اشخاص انجام می گردد.امروزه بزه اسیدپاشی، در نصوص غالب قوانین جزائی کشورهای جهان و همچنین در متن اکثر اسناد بین المللی جزائی مهم ، مورد شناسایی قرار گرفته است، در حقوق کیفری ایران سبقه جرم انگاری این پدیده شوم مجرمانه به حدود پنجاه و اندی سال قبل باز می گردد،در مورخه:۱۶/۱۲/۱۳۳۷ ه.ش قانون گذار     به دلیل شیوع ارتکاب بزه اسیدپاشی و برای رهایی از انتقادات شدید دستگاه قضایی و مردمی،نسبت بر عدم اقدام شایسته قانون گذار در برخورد با افراد اسیدپاش ،،بطور شتاب زده و با انگیزه تدافعی مترصد تدوین  و تصویب لایحه ای قانونی، در خصوص جرم انگاری پدیده اسیدپاشی برآمد و اسیدپاشی را ” پاشیدن عمدی اسید یا دیگر مشتقات مربوط بر علیه دیگران” دانست،لایحه ای که تنها اقدام نسبت بر جرم انگاری این عامل نمود و توجه به حقوق خسارتی و نحوه جبران آن، برای قربانیان این جرم نداشت ، قانونی که امروزه در خصوص حیات یا نسخ آن در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، به دلیل ایجاد تغییرات بنیادین در نهاد حقوق جزایی ایران در سایه ای از ابهام قرار دارد ، به همین دلیل انگیزه نگارنده  در انتخاب موضوع پایان نامه حاضر بررسی مسائل بیان شده و یافتن راه حلی برای آنها بوده است. نوع هدف پایان نامه حاضر،کاربردیست و روش تحقیق در آن بصورت کتابخانه ای می باشد، پایان نامه نگاشته شده مترصد پاسخ گویی به سوالات ذیل تحت عنوان:تعریف نظری اسیدپاشی و بررسی ارتباط معنادار آن با دسترسی آسان افراد به محلول اسید و ارتکاب این جرم؟ شناخت انواع سوخته گی های ناشی از بزه اسیدپاشی در منظر پزشکی قانونی و نحوء تعیین درصد این سوخته گی ها ، جهت تعیین دیات   آنها ؟ آسیب های معنوی در بزه اسید پاشی دارای چه ماهیتی اند و جبران این خسارات و خسارات مادی   و درمانی (خسارات فرادیاتی) بزه دیدگان بزه اسیدپاشی بر اساس لایحه جدید آیین دادرسی کیفری چگونه است؟مجازات بزه اسیدپاشی چگونه است و آیا بین افزایش میزان مجازات جرم اسیدپاشی و کاهش بروز این جرم رابطه معنی داری وجود دارد؟ در ارتباط با پدیده شوم اسیدپاشی است و قصد دارد که در انتهاء به اهداف ذیل نایل آید.شناخت پدیده اسیدپاشی و بررسی وضعیت کنونی عنصر قانونی این جرم در حقوق داخلی جزائی ایران، شناخت انواع سوخته گی های بدنی به واسطه ارتکاب بزه اسیدپاشی علیه اشخاص   و بررسی نحوه جبران حقوق خسارتی بعد بدنی و غیربدنی بزه دیدگان بزه اسیدپاشی براساس لایحه جدید آیین دادرسی کیفری ، شناخت عنصر مجازاتی فعلی در بزه اسیدپاشی می باشد.

 

کلید واژه ها: جرم ، محلول اسید،آسیب های بدنی و معنوی، خسارات دياتي و فرادياتي.


* برای دریافت پروژه های رایگان می توانید از میان مطالب سایت پروژه مورد نظر را جست و جو کنید.

تعرفه انجام پروژه های دانشجویی

قیمت ها کمتر از سایت های دیگر می باشد ولی پروژه کیفیت بیشتری خواهد داشت.

* اخرین اپدیت قیمت ها در ()

عنوان سایت پارس پروژه ... محتوای سایت پروژه های دانشجویی ... دیگر خدمات سایت انجام سفارشات پایان نامه و پروژه ... شناسه سایت username ... نام قالب پارس پروژه ... طراح قالب هایپرتمپ ... لینک طراح قالب http://hypertemp.ir ... نسخه قالب ورژن 1 ...


--- مهرماه 1396 ---